DEĞİŞİM VE İADE KOŞULLARI

İADE KOŞULLARI

 

Buenfashion.com 'dan aldığım ürün veya ürünleri iade edebilir miyim?

Satın aldığınız ürünlerin üzerinde plastik koruyucu bir malzeme bulunur. Bu koruyucu malzemenin çıkartılmaması koşulu ile iade işlemi 14 gün içerisinde yapılabilir. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz.14 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.

 

İade işlemini nasıl yapacağım?

Siparişlerimin altında yer alan "kolay iade" kısmından, iade etmek istediğiniz ürünü seçip, "kaydet" butonuna basarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz. Tarafınıza "iade talebiniz alınmıştır" şeklinde mail bildirim geldikten sonra, iade talebi sonrası, ürünü eksiksiz şekilde paketleyerek aşağıdaki adrese gönderin. İadelerde, kargo ücreti gönderene aittir.

 

Alıcı      : By Burak Tekstil - Buenfashion
Adres    : Yukarı Dudullu Mah.

               Cumhuriyet Cad. No:2/1

               Ümraniye/İstanbul         

Tel         : 0850 755 09 08 
 

Ürün bize ulaşıncaya kadar sizin sorumluluğunuzdadır. Paketin sağlamlığından ve su geçirmezliğinden lütfen emin olunuz.

 

İade ettiğim ürün ile ilgili süreç nasıl işliyor?

Ürün elimize ulaştıktan sonra, iade şartlarına uygunluğu incelenir. Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.

Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir. İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

Yapılan iade ücretinin kartınıza ya da hesabınıza yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişiklik gösterir.

 

Hangi ürünlerde iade talep edemiyorum?

 

İade süresi geçmiş ürünler için iade işlemi gerçekleştirilmez.

İade süresi içerisinde kullanılmış ya da giyilmiş, orjinalliğini kaybetmiş, üzerinde koruma plastiği/etiketi bulunmayan ürünlerde iade işlemi gerçekleştirilmez.

İade süresi içerisinde kullanılmış ya da giyilmiş, orjinalliğini kaybetmiş, üzerinde etiket bulunmayan ürünlerde iade işlemi gerçekleştirilmez.

Kullanım kaynaklı hasar görmüş ürünlerin (yırtılma, kalıpta deformasyon olması, ürünün lekelenmiş olması, herhangi bir parçasının kopmuş olması vb) iadesi gerçekleştirilmez.

Ağır kokulu parfümler ya da iz bırakacak deodorantlarla denenmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Yukarıdaki koşullardan birinin gerçekleşmesi durumunda iade kabul edilmemektedir, lütfen iade talebi oluşturmayınız.

 

Ürünün yanında promosyon/hediye gönderimi vardı. Onu da iade etmem gerekir mi?

İade gönderilen ürünlerin yanında ürünün bir parçası olarak gönderilen ücretsiz promosyon ürünler varsa onlar da iade edilmelidir.

 

Siparişimi iptal ettikten sonra param kaç gün içinde iade edilir?

Kredi kartı kullanılan siparişlerde geri ödeme bankaya bağlı olarak 7-10 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bu prosedür, buenfashion.com tarafından değil, bankalar tarafından düzenlenmiştir. Taksitli ödemelerde ilgili tutar kullanılan taksitler gözetilerek bankanız tarafından her ay kredi kartı hesabınıza geri yüklenecektir.
 

 

DEĞİŞİM KOŞULLARI


Ürün değişimi yapabilir miyim?

 

buenfashion.com ‘dan aldığınız ürün değişim işlemini aynı modelin farklı bedenleri ya da farklı rengi için 14 gün içerisinde yapabilirsiniz.

Değişim işlemi bir kereye mahsus yapılır, ikinci kere değişim işlemi gerçekleştirilmez ancak ürünler iade edilebilir.

Ürünü farklı bir model ile değiştirmek isterseniz, mevcut ürünü iade edip, yeni ürünü ayrıca sipariş ederek gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ürün değişimini nasıl yapabilirim?

 

Siparişlerimin altında yer alan "kolay iade" kısmından, değişim talep ettiğiniz ürünü seçerek, açıklama kısmında talep ettiğiniz yeni ürünün renk ve beden bilgilerini belirterek ,"kaydet" butonuna basarak değişim talebinizi oluşturabilirsiniz. Tarafınıza "iade talebiniz alınmıştır" şeklinde mail bildirim geldikten sonra, ürünü eksiksiz şekilde paketleyerek aşağıdaki adrese gönderin.

Değişim işlemlerinde kargo ücreti tarafınıza aittir. 

 

 

 

 

 

 

Bize ulaşan ürününüzün değişim şartlarına uygunluğu incelenip, değişim talebiniz onaylandıktan sonra yeni ürününüz ücretsiz olarak adresinize gönderilir.

 

Ürünü teslim aldığınız 14 gün içerisinde aşağıdaki adrese yollayabilirsiniz. 

Alıcı      :
By Burak Tekstil - Buenfashion
Adres  
 :
Yukarı Dudullu Mah.

               Cumhuriyet Cad. No:2/1

               Ümraniye/İstanbul         

Tel         : 0850 755 09 08             

 

Değişim talep ettiğim ürün ile ilgili süreç nasıl işliyor?

 

Ürün elimize ulaştıktan sonra,değişim şartlarına uygunluğu incelenir. Ürün değişim şartlarına uygunsa 2-5 gün içerisinde değişim süreci tamamlanır.

Değişim işleminiz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Ürün değişim şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

 

Hangi ürünlerde değişim talep edemiyorum?

 

Modeller arasındaki ücret farklılıklarından dolayı, değişim işlemi aynı ürünün sadece farklı beden ya da rengi için talep edilebilir.

Değişim süresi içerisinde kullanılmış ya da giyilmiş, orjinalliğini kaybetmiş, üzerinde etiket bulunmayan ürünlerde değişim işlemi gerçekleştirilmez.

Kullanım kaynaklı hasar görmüş ürünlerin (yırtılma, kalıpta deformasyon olması, ürünün lekelenmiş olması, herhangi bir parçasının kopmuş olması vb) değişimi gerçekleştirilmez.

Ağır kokulu parfümler ya da iz bırakacak deodorantlarla denenmiş ürünlerin değişim işlemi kabul edilmemektedir.

 

Sipariş verdiğim üründe indirim kodu kullandım ve ürünü iade ettim. Hesabımda aynı kodu kullanabilir miyim?

 

İndirim kodları Buenfashion tarafından aksi belirtilmedikçe tek kullanımlıktır. İade edilen üründe kullanılan kod başka bir alışverişte kullanılamaz.


Sipariş verdiğim ürünlerde indirim kodu kullandım/kampanyadan faydalandım. Siparişimdeki ürünlerin bir veya birden fazlasını iade ettim. İndirim kodu/kampanya hala geçerli mi?

İade sonrasında sizde kalan ve satın almaya karar verdiğiniz ürün veya ürünler kampanya şartlarını sağlıyorsa indirim kodu geçerliliğini koruyacaktır.
İade sonrasında sizde kalan ve satın almaya karar verdiğiniz ürün veya ürünler kampanya şartlarını sağlamıyorsa indirim kodu/kampanya iptal olur. Sizde kalan ürünlerin indirimsiz/kampanyasız fiyatı hesaplanarak aradaki fark iade tutarından tahsil edilir.

 

 

Elime geçen üründe üretim hatası ya da kusur var. Ne yapmam gerekiyor?

 

Böyle bir ürün sizlere ulaştığı takdirde ürünü karşı ödemeli olarak bize gönderebilirsiniz. Kalite kontrol departmanımız konuyla ilgili sizinle irtibata geçecek ve stok durumuna bağlı olarak yeni ürününüz size en kısa sürede ulaştırılacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR